Ringe: 28
 Uudised
26.10.2009

Hooaja avaetapp Austraalias

Pühapäeval sai siis start antud 2. hooajale. Kvalifikatsiooni võitis kindlalt Alari Algpeus +02.041 sekundilise eduga Krismar Raagi ees. Soojendusring kulges üllatavalt rahulikult, kõik mehed jõudsid tervete autodega oma stardikohtadele.
Ka start oli äärmiselt viisakas, kuid üllatuslikult napsas stardis esikoha Krismar Raag, kahjuks suutis hoida esikohta vaid esimese ringi viimase kurvini. Seejärel haaras Alari ohjad enda kätte ja suutis 1. kohta hoida sõidu lõpuni ja võtta kindlalt etapivõit. Küll aga käis 2. koha pärast tihe rebimine Krismar Raagi ja Reimo Ristla vahel. Reimo Ristla hoidis tihedalt Krismar Raagi kannul ja toimus ka 2 möödasõitu, kuid Reimo Ristla enda eksimuste pärast kaotas üsna kiirelt jälle koha. 13-14 ringil tegi aga Krismar Raag viimases kurvis piruetti ja Reimo Ristla pääses väikese vahega ette. Mõned ringid hiljem aga kaotas Reimo Ristla 12. kurvis auto üle kontrolli ja põrutas vastu seina, selle tagajärjel kaotas esitiiva ja oli sunnitud minema boksi. Boksis loomulikult kaotas mitu kohta ja imekombel oli viimaselt kohalt startinud Ardo Algpeus tõusnud 2. kohale ja suutis kohta hoida sõidu lõpuni. Ka Krismar Raag suutis hoida edukalt poodiumi kohta ja võtta siit 3. koht.